האם זריקות הרזיה בטוחות ויעילות להורדת קילוגרמים?

אישה מחזיקה מזרק ומזריקה לבטן

האם זריקות הרזיה בטוחות ויעילות להורדת קילוגרמים?

אם אתם נאבקים לרדת במשקל באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד, אולי שמעתם על זריקות הרזיה כפתרון אפשרי. אבל מהן הזריקות האלה, איך הן עובדות והאם כדאי לשקול אותן? במאמר זה, נחקור את השימוש בזריקות הרזיה ומה שאתה צריך לדעת לפני שתנסה אותן.

מהן זריקות הרזיה?

זריקות אלו מתייחסות בדרך כלל לזריקות של תרופות שונות שלטענתן עוזרות לדכא תיאבון, להגביר את חילוף החומרים או לגייס מאגרי שומן. כמה סוגים נפוצים של זריקות הרזיה כוללים:

זריקות HCG: HCG (גונדוטרופין כוריוני אנושי) הוא הורמון המיוצר במהלך ההריון, אשר מאמינים כי הוא מקדם שריפת שומנים ומפחית רעב. כמה מרפאות הרזיה מציעות זריקות HCG, לרוב בשילוב עם דיאטה דלת קלוריות.

זריקות B12: ויטמין B12 הוא רכיב תזונתי חיוני שעוזר להמיר מזון לאנרגיה. יש אנשים שמשתמשים בזריקות B12 כדרך להגביר את האנרגיה ואת חילוף החומרים, למרות שהראיות ליתרונות אלו מוגבלות.

זריקות ליפוטרופיות: תרכובות ליפוטרופיות הן קבוצה של חומרים שנחשבים כמסייעים בפירוק השומן בגוף. זריקות ליפוטרופיות עשויות להכיל שילוב של ויטמינים מקבוצת B, חומצות אמינו וחומרים מזינים אחרים.

זריקות סקסנדה: סקסנדה (לירגלוטיד) היא תרופה שאושרה על ידי ה-FDA המוזרקת פעם ביום כדי לעזור למבוגרים עם השמנת יתר לרדת במשקל. סקסנדה פועלת על ידי חיקוי הורמון טבעי בגוף המווסת את התיאבון.

כיצד פועלות זריקות הרזיה?

המנגנונים שבהם פועלות זריקות הירידה במשקל משתנים בהתאם לסוג ההזרקה. טוענים שחלק מהזרקות פועלות על ידי דיכוי התיאבון, בעוד שאחרות נחשבות כמגבירות את חילוף החומרים או מגבירות את שריפת השומנים. לזריקות מסוימות עשויות להיות אפקט פלצבו, מה שגורם לאנשים להרגיש יותר מוטיבציה או בטוחים לגבי מאמצי ההרזיה שלהם.

 בטוחות ויעילות?

הבטיחות והיעילות של זריקות הרזיה תלויות במספר גורמים, כולל סוג ההזרקה, המינון וההיסטוריה הרפואית של האדם. הנה כמה דברים שכדאי לזכור:

זריקות HCG: ה-FDA הזהיר מפני השימוש בזריקות HCG לירידה במשקל, תוך ציון חוסר ראיות וסיכונים פוטנציאליים כגון קרישי דם, דיכאון ותסמונת גירוי יתר שחלתי. בנוסף, סקירת מחקרים משנת 2015 לא מצאה עדות לכך שזריקות HCG יעילות לירידה במשקל.

זריקות B12: בעוד שזריקות B12 הן בדרך כלל בטוחות ונסבלות היטב, הוכחות ליתרונות שלהן אינן חד משמעיות. זריקות B12 עשויות להיות שימושיות עבור אנשים עם מחסור ב-B12 או מצבים בריאותיים אחרים המשפיעים על ספיגת הוויטמין.

זריקות ליפו טרופיות: קיימות עדויות מדעיות מוגבלות התומכות בשימוש בזריקות ליפו טרופיות לירידה במשקל. חלק מהמרכיבים בזריקות ליפו טרופיות עלולים לגרום לתופעות לוואי כגון בחילות, שלשולים או תגובות אלרגיות.

זריקות סקסנדה: סקסנדה היא זריקת הירידה במשקל היחידה שאושרה על ידי ה-FDA לשימוש ארוך טווח. בניסויים קליניים, הוכח כי סקסנדה עוזרת לאנשים לרדת במשקל יותר מאשר פלצבו, אך יש לה גם כמה תופעות לוואי אפשריות, כמו בחילות, שלשולים ודלקת לבלב.

באופן כללי, חשוב לדבר עם הרופא שלך לגבי זריקות לירידה במשקל או תוספי תזונה, במיוחד אם יש לך מצב בריאותי או נטילת תרופות אחרות. חלקם עשויות לקיים אינטראקציה עם תרופות אחרות או להחמיר מצבים מסוימים.

סיכום

בעוד שזריקות הרזיה עשויות להישמע כמו פתרון מהיר להורדת קילוגרמים, הבטיחות והיעילות שלהן לא תמיד ברורות. לחלק מזריקות הרזיה עשויות להיות עדויות מועטות עד ללא שום תועלת או אפילו סיכונים פוטנציאליים. אם אתם מחפשים לרדת במשקל, אפשר ורצוי לנסות כדורי הרזיה המסייעים לתחושת השובע ועל ידי כך לירידה במשקל כמו ספירולייט

קישור לכתבה

הזמינו את ספירולייט עכשיו - כל היתרונות כבר בפנים

אני רוצה להזמין

אריזת ספירולייט מספיקה לחודשיים

סה״כ לתשלום: במקום
1
פרטים אישיים